Czy da się chronić przewożony towar 24 godziny na dobę? Co w sytuacji, kiedy ma przerwę, idzie coś zjeść lub gdy zwyczajnie chce odpocząć? Czy czujność na postoju wystarczy? A co w sytuacji, gdy kierowca musi się przespać. Jak zadbać jednocześnie o spokój kierowcy i bezpieczeństwo transportu? Odpowiedź jest prosta. Wyposaż swoją flotę samochodową w alarm i monitoring pojazdów.
Być może kierowcę zbudzi niepokojący hałas w nocy, na parkingu. Być może uda mi się obudzić w porę i przegoni złodzieja; i mimo ciemności zapamiętał numery rejestracyjne lub choćby wygląd pojazdu. Niestety, może zdarzyć się tak, że złodziej będzie szybszy. Włamie się do kontenera i ukradnie towar albo jego łupem stanie się paliwo. Nie ryzykuj. Wykorzystaj najnowsze technologie i przechytrz złodziei. Postaw na monitoring transportu oraz system alarmowy, który skutecznie odstraszy rabusiów.
W tym dziale znajdziesz narzędzia, które umożliwiają monitoring naczepy oraz całego pojazdu (kamery Orlaco, systemy alarmowe, oraz kamery PVS. Każdy system bezpieczeństwa, który posiadamy w ofercie, powstał z myślą o monitoringu naczep lub zbiornika paliwa, czyli elementów pojazdu , które są na celowniku przestępców. Jeśli chodzi o ten przeznaczony dla chłodni, jest to system czujników, który uruchamia się, kiedy osoba nieuprawniona próbuje otworzyć drzwi naczepy. Co więcej, istnieje możliwość synchronizacji czujników z systemem GPS, dzięki czemu informacja może zostać natychmiast przekazana do Twojej firmy transportowej. Kolejną zaletą naszego systemu jest ogromna rozpiętość, jeśli chodzi o temperaturę, w której czujniki mogą pracować — od -40 do 85 stopni Celsjusza Uzupełnieniem systemu bezpieczeństwa dla floty samochodowej jest zapewne monitoring w czasie rzeczywistym. Do wyboru są kamery dwóch znanych marek: kamery Orlaco oraz kamera PVS, a także uniwersalny system alarmowy. tejże firmy. W naszej ofercie znajdziesz zarówno system alarmowy do zbiornika paliwa, jak i do naczepy. Szczegółowe dane techniczne znajdziesz na karcie produktowej wybranego urządzenia.
Nigdy nie wiadomo, na co “polują” złodzieje. Być może chodzi “tylko” o paliwo, a może jednak o wartościowy towar, który przewozisz. Bez względu na to, jaka jest odpowiedź, Ty zawsze będziesz stratny. Dlatego najlepszym wyjściem jest pełne zabezpieczenie, to znaczy, zarówno naczepy, jak i zbiornika na paliwo. Wówczas nic Cię nie zaskoczy. Zainwestuj w kompleksowe zabezpieczenie, a Twoja flota samochodowa będzie pod czujnym okiem nowoczesnej technologii i żaden złodziej przed nim nie umknie.
Transport ciężarowy związany jest z ogromnymi kosztami utrzymania. Każda firma chce je optymalizować z jak największą korzyścią dla siebie. Monitoring pojazdów ciężarowych powinien przede wszystkim uwzględniać wgląd do pojazdu za pomocą zaawansowanego systemu kamer. Żadnego samochodu nie da się chronić całodobowo. W sytuacji, kiedy kierowca ma przerwę w pracy, powinien posilić się i odpocząć. Wówczas z pomocą przychodzą systemu monitoringu oraz zaawansowanych kamer. Standardowe zestawy wizyjne oferowane przez firmę zawierają dedykowane kamery montowane z przodu pojazdu, na który składają się kamera, monitor oraz niezbędne okablowanie.
Każdy profesjonalny monitoring floty samochodowej powinien być stosowany z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń oraz narzędzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które sprawują pieczę nad zarządzaniem flotą samochodową, mają możliwość zwiększonej kontroli nad pojazdami, które należą do konkretnego przedsiębiorstwa. Monitoringowi podlegają nie tylko pojazdy ciężarowe, ale również dostawcze, osobowe oraz naczepy. Bardzo istotna jest tutaj kontrola czasu i stylu jazdy kierowcy, dzięki czemu koszty mogą być znacznie zoptymalizowane. W trakcie drzemki kierowcy bardzo dobrze sprawdzają się zaawansowane kamery lub czujniki montowane na drzwi.
Monitoring tirów i naczep powinien odbywać się z wykorzystaniem profesjonalnych czujników otwarcia drzwi z wbudowanym alarmem dźwiękowym. Firma Protect Vehicle Security posiada w ofercie zaawansowane systemy PVA-DS z magnetycznym, dźwiękowym i kodowanym czujnikiem otwarcia drzwi TIR-a lub naczepy. Urządzenia te pobierają bardzo mało prądu (maksymalnie do 20 mA), mogą pracować w zróżnicowanym zakresie temperatur (od -40 ℃ do 85 ℃), natomiast głośność syreny alarmowej umożliwia osiągnięcie progu nawet do 125 dB.
Czujniki drzwi we wszelkiego rodzaju pojazdach zmechanizowanych to bardzo istotny element zabezpieczenia samochodu osobowego, TIR-a lub naczepy przed kradzieżą. Monitoring floty pojazdów i ciężarówek powinien uwzględniać podstawowe parametry, które zabezpieczają przed mechanicznym otwarciem drzwi w formie nie tylko niezwłocznie brzmiącego alarmu, ale również przekazywania informacji kierowcy, jak też osobie zarządzającej flotą, o nagłym i niespodziewanym działaniu związanym z dostępem do pojazdu. Taka opcja daje możliwość na błyskawiczną reakcję we właściwym momencie oraz uchronienie przed realnymi stratami materialnymi.